Tasarımlarıyla Öne Çıkan Saat Markaları Moda Saat Sitesinde

Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

YDÜ’den Süleyman Uluçamgil Konferansı ve Belgeseli

Kültür-Sanat-Sinema 6 Mayıs 2016
195 views

YDÜ Radyo TV ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme projeleri kapsamında birçok aydını yeni nesillere yakından tanıtmak amacı ile bitirme projelerinde Kıbrıs temalı konular seçtikleri belirttiler. Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi Kasap danışmanlığında yürütülen çalışmalar; belgesel, kamu spotu ve kısa film türlerini içerirken, bu filmlerin YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da önümüzdeki günlerde gösterime girmesi planlanıyor.

 “YARIM KALAN ŞİİRLERİM”

Radyo TV ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencileri Buse Çamur ve İlker Doğrul Şehit şair Süleyman Uluçamgil için “ Yarım Kalmış Şiirlerim” isimli belgesel film hazırladılar.

Bitirme projesi olarak hazırlanan belgeselin danışmanlığını da üstlenen YDÜ Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi Kasap, Uluçamgil’in erken yaşta hayata veda etmesine rağmen çok iyi şiirler bıraktığını ve bu şiirlerin genç nesilleri etkilemeye devam ettiğini belirtti. Bu nedenle Uluçamgil’i daha geniş çevrelerde tanınması için bu filmi yaptıklarını söyledi.

Doç. Dr. Fevzi Kasap ayrıca yurt dışından eğitim için adamıza gelen gençlerin Kıbrıs kültürünü ve aydınlarını yakından tanımalarını arzuladıklarını ve bitirme projesi konusu seçerken bu olguyu göz önünde bulundurduklarını vurguladı.

SÜLEYMAN ULUÇAMGİL KONFERANSI VE FİLM GÖSTERİMİ

YDÜ İletişim Fakültesi Süleyman Uluçamgil’i genç nesillere yakından tanıtmak amacıyla konferans düzenliyor. Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Can Şen tarafından sunulacak konferans kapsamında konuşmacı yazarın “Kıbrıslı Şehit Şair Süleyman Uluçamgil” isimli kitabının tanıtımı ve imza günü de gerçekleştirilecek.
Konferans programı kapsamında; İlker Doğrul ve Buse Çamur ’un yönetmenliğini üstlendiği “Yarım Kalan Şiirlerim” belgeseli de gösterime giriyor. Uluçamgil için hazırlanan konferans ve belgesel gösteri, 9 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 17.00’da YDÜ İletişim Fakültesi’nde gösterime sunulacak.
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.