Tasarımlarıyla Öne Çıkan Saat Markaları Moda Saat Sitesinde

Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

Vatandaşların baz istasyonu isyanı

Gündem 3 Aralık 2015
215 views

Pınar Mahallesi, Akyaka mevkii döküm sokakta, baz istasyonu kurulum çalışması başlatılması üzerine mahalle sakinleri, istasyon yapılması planlanan alanda eylem yaptı.

Eylem yapan grup adına konuşan Zekayi Karaboğa imza kampanyası başlatacaklarını belirterek, ‘’dün akşam burada bir çalışma yapıldı. Buraya bir baz istasyonu alt yapısı kurmak istiyorlarmış, bizde buna itiraz ederek bir eylem başlattık. Belediye Başkanımızda, muhtarımız ile görüşüyor. Biz burayı iptal ettirmek için uğraşıyoruz. İmza kampanyası başlatacağız. Muhtarımız ve Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz’’ diye konuştu

Baz istasyonunun sağlık açısından büyük bir risk oluşturduğunu söyleyen Karaboğa; ‘’Burası oturduğumuz evlere çok yakın, zeytin ağaçlarımız var. Okula yakın, Çocuklarımız var. Restoranlarımıza yakın, burada bir radyasyon oluşacak, kanser hastalığına neden olan radyasyon ile burada yaşayan insanların burada kalmasının anlamı kalmaz. O yüzden mahalleli buna karşı, Beyobası Mahallesinde baz istasyonu var. Arsaların tepeleri kurumuş, mahallede ise bir çok kanser hastası var. Ölenler kanserden ölüyor. Gelip görsünler. Biz bunu açıklamaya çalışıyoruz. Baz istasyonuna o yüzden karşı çıkıyoruz. Bize destek olunmasını ve buranın kapanmasını istiyoruz’’ dedi.

Köyceğiz Belediyesi Zabıta ekiplerinin tutanak tutarak gerekli incelemeleri başlattığını belirten Pınar Mahallesi Muhtarı Hidayet Çetin, Baz istasyonunun kurulumu ile ilgili kendilerine bilgi verilmediğini söyledi.
 

CİHAT CURA
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.