Tasarımlarıyla Öne Çıkan Saat Markaları Moda Saat Sitesinde

Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

‘Üşüyen çocuklar rüya göremez’

Gündem 2 Aralık 2015
205 views

“Üşüyen Çocuklar Rüya Göremez’’ sloganıyla düzenlediği kampanyayla İyilikder, bu kış da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yardımlarını sürdürüyor. İhtiyaç sahibi çocukların kışlık giysi ihtiyaçlarını karşılanmasının hedeflendiği kampanya kapsamında toplanan bağışlar, İyilikder’in yıl boyunca tespit ettiği yoksul aileler, yetimler ve savaş mağduru sığınmacılara dağıtılacak. Kış kampanyasında çocuk mont, çocuk bot, pantolon, çocuk kazak ve kışlık battaniye bulunuyor.

Kampanya hakkında açıklama yapan İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı, İyilikder’in kısa sürede tüketilen yardımlardan çok istihdam oluşturmak, geçim kaynağı sağlamak, sürdürülebilir geçim desteği gibi projelerle balık tutmayı öğretmeyi öncelediğini söyledi. Çaylı, İyilikder’in maddi yardımlardan öte manevi anlamda yoksul, kimsesiz ve muhtaç insanlarla ilgilendiğini, bununla birlikte acil yardımlar kapsamında kış aylarında barınma, giyim, gıda, ısınma problemi yaşayan muhtaç insanlara din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yardımlarını sürdürdüklerini dile getirdi. Kış yardımlarının Şefkat Paketi adıyla bir paket haline getirildiğini söyleyen Mustafa Çaylı, isteyen bağışçıların paket içerisinden bir ya da birkaç kalem kışlık için bağış yapabilecekleri gibi, bir ya da birden fazla Şefkat Paketi bağışında da bulunabileceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan bağış tutarları şöyle: “Çocuk Mont: 30 TL, Çocuk Kazak: 15 TL, Çocuk Pantolon: 15 TL, Çocuk Bot: 30 TL, Battaniye: 30 TL, Tüm Kışlıklar : 120 TL.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.