Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

Rahim ve yumurtalık problemleri ile ilgili önemli uyarılar

‘Üşüyen çocuklar rüya göremez’

Gündem 2 Aralık 2015
189 views

“Üşüyen Çocuklar Rüya Göremez’’ sloganıyla düzenlediği kampanyayla İyilikder, bu kış da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yardımlarını sürdürüyor. İhtiyaç sahibi çocukların kışlık giysi ihtiyaçlarını karşılanmasının hedeflendiği kampanya kapsamında toplanan bağışlar, İyilikder’in yıl boyunca tespit ettiği yoksul aileler, yetimler ve savaş mağduru sığınmacılara dağıtılacak. Kış kampanyasında çocuk mont, çocuk bot, pantolon, çocuk kazak ve kışlık battaniye bulunuyor.

Kampanya hakkında açıklama yapan İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı, İyilikder’in kısa sürede tüketilen yardımlardan çok istihdam oluşturmak, geçim kaynağı sağlamak, sürdürülebilir geçim desteği gibi projelerle balık tutmayı öğretmeyi öncelediğini söyledi. Çaylı, İyilikder’in maddi yardımlardan öte manevi anlamda yoksul, kimsesiz ve muhtaç insanlarla ilgilendiğini, bununla birlikte acil yardımlar kapsamında kış aylarında barınma, giyim, gıda, ısınma problemi yaşayan muhtaç insanlara din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yardımlarını sürdürdüklerini dile getirdi. Kış yardımlarının Şefkat Paketi adıyla bir paket haline getirildiğini söyleyen Mustafa Çaylı, isteyen bağışçıların paket içerisinden bir ya da birkaç kalem kışlık için bağış yapabilecekleri gibi, bir ya da birden fazla Şefkat Paketi bağışında da bulunabileceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan bağış tutarları şöyle: “Çocuk Mont: 30 TL, Çocuk Kazak: 15 TL, Çocuk Pantolon: 15 TL, Çocuk Bot: 30 TL, Battaniye: 30 TL, Tüm Kışlıklar : 120 TL.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Tamirciyi infaz ettiler

Tamirciyi infaz ettiler

28 Kasım 2015
198 views
Evin merdiveni çöktü

Evin merdiveni çöktü

24 Ekim 2015
191 views
Adana’da bakan izdihamı

Adana’da bakan izdihamı

4 Aralık 2015
221 views
NBA’de günün sonuçları

NBA’de günün sonuçları

10 Aralık 2015
187 views
Otomobilde can pazarı

Otomobilde can pazarı

11 Aralık 2015
165 views
Düz kaş herkese yakışır mı

Düz kaş herkese yakışır mı

26 Şubat 2016
267 views
Hırsız, polisten kaçamadı

Hırsız, polisten kaçamadı

29 Kasım 2015
200 views