Tasarımlarıyla Öne Çıkan Saat Markaları Moda Saat Sitesinde

Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

Hakkari’de bomba alarmı

Asayiş Haberleri 15 Ekim 2015
223 views

Edinilen bilgiye göre, e-mail üzerinden Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü’ne Bulvar Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı bir binada bomba bulunduğu ihbarı yapıldı. Hemen harekete geçen Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bulvar Caddesi’ni trafiğe kapatarak çevre güvenliği aldıktan sonra olay yerine bomba imha uzmanı ekipler çağrıldı.

Bomba imha uzmanı ekipler binaya girmek için hazırlık yaparken, özel harekat timleri ise bina çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Polis ekipleri, öğrencilerin kaldığı pansiyon ve dershaneye girerek eğitilmiş köpeklerle iki saat boyunca bomba aradı. Yapılan aramada ise bomba bulunamadı. Gelen ikinci ihbar üzerine tekrar binanın kazan dairesine giren bomba imha uzmanı ekipler, burada ise yeniden bomba araması yaptı. Yapılan iki ayrı aramada bomba bulunamazken ihbarın ise asılsız çıktığı belirtildi.

Binada yapılan aramayı baştan sona kadar dışarıda vatandaşlarla birlikte takip eden HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, belediye eş başkanları ve partililer polis yetkilileri ile görüşerek bilgi almaya çalıştılar.
Burada konuşan Milletvekili Nihat Akdoğan, bir polis devletinden sürekli bahsettiklerini belirterek, bugünde bir kadın pansiyonun ve dershanenin içinde bulunduğu binaya bomba ihbarı olduğu iddiası ile arama yapıldığını söyledi. Akdoğan, “Polis yetkililerinin kendilerine e-mail yoluyla ihbar geldiğini söylediler. Hakkari’de bir süreden beridir hiç kimsenin mobil interneti çalışmıyor. Keyfi ve bu şekilde dershaneye baskın yaptılar. Öğrencileri de içerde bırakarak bomba araması yaptılar. Madem ki bomba var, binanın boşaltılması gerekiyordu. İnsanların olay yerinden nakil edilmesi gerekiyordu. Oysa binaya girerek köpekler nezaretinde arama yaptılar. Ankara’da 97 insanın hayatını kaybettiği yerde şu anda binlerce polis Hakkari’nin çarşı merkezini ablukaya almış” dedi.

Arama yapan polislerle bir süre tartışan Milletvekili Akdoğan ve beraberindekiler daha sonra buradan ayrıldılar. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.