Tasarımlarıyla Öne Çıkan Saat Markaları Moda Saat Sitesinde

Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

Evinizde sık sık değiştirmeniz gereken eşyalar

Püf Noktası 10 Ağustos 2016
604 views

Evlerimizdeki mikropları yok etmek için elimizden geleni yapıyoruz ama bazen her zaman kullandığımız aslında mikrop ve bakteri ürediği için sık sık değişitirilmesi gereken eşyaları gözmezden gelebiliyoruz.

Özellikle banyo ve mutfak gibi nemli ortamlar bakterilerin üremesi için ideal ortamlardır. Mutlu evinizi sağlıklı bir şekilde tutabilmek için özellikle bu 5 eşyayı sürekli olarak değiştirmeniz gerekiyor.

İşte sık değişmesi gerekenlerin listesi:

Banyo süngerleri:

Banyo süngerleri bakterilerin en çok bulunduğu alanlardan biridir. Vücudunuzun her yerinde kullandığınız için bakteri tüm bedeninize yayarlar. Bunun için her banyodan sonra süngerleri, keseleri ve lifleri kurutmayı unutmayın. Her ne kadar kurutarak kullansanız bile her ay düzenli olarak değişitirmesi gerekir. Ancak sentetik süngerler bakterilere karşı daha dirençlidir bunun için 8 haftada bir değişitirilmesi yeterlidir.

Mutfak süngerleri:

Mutfak süngerleri de bakterilerin kolaylıkla çoğalması için zemin oluyturur. Gün içinde sürekli sıcak su ile yıkıyorum diye düşünmeyin. Bunun için yoğun olarak kullanıyorsanız süngeri 2 haftada bir değiştirin. Çok az kullanıyor ve kullanmadığınız zaman kuru tutuyorsanız 8 haftada bir değiştirebilirsiniz.

Diş fırçaları

Diş fırçaları:

Grip veya soğuk algınlığından sonra diş fırçalarınızı değiştirmeyi unutmayın. Genel olarak diş fırçalarını 2 ayda bir değiştirmeniz gerekir.

Yatak:

Yataklarınızın da her yedi yılda bir değişitirilmesi gerektiğini biliyor musunuz. Yataklar zamanla kir, toz ve akarlar sebebiyle alerjiye neden olur. Bazen yattığınız zaman uykusuzluk çekmenizin nedeni de olabilirler.

Kesme tahtaları:

Kesme tahtaları için zaman sınırı olsa da kullanmanıza göre değişmektedir. Sık kullanıyorsanız, bir süre sonra üzerinde oyuklar ve kesikler oluşmaya başlar. Bunlar bakterilerin üremesi için iyi ortamlardır. Kesme tahtanızın üzerine oluklar olmaması gerekir. Ayrıca çiğ et ve tavuk için iki ayrı kesme tahtanızın daha olması gerektiğini unutmayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.