Tasarımlarıyla Öne Çıkan Saat Markaları Moda Saat Sitesinde

Altına İmza Attığımız Her Proje Geleceğe Yönelik Teminatımızdır

Bir çaresizlik ifadesi: Döver de sever de

Tek başına yemek yiyen erkeklerin ömrü kısalıyor

8 Eylül davaları tutuklu ve tutuksuz yargılanan sanıklarla başlayacak

Asayiş Haberleri 14 Aralık 2015
168 views

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme bunların hareketlerine katılma ve mala zarar verme suçlarından iddianame hazırlandı.
8 Eylül tarihinde Kırşehir’de gerçekleşen ‘Teröre Tepki Bayrağa Saygı’ yürüyüşü sonrasında HDP binası ile birlikte 4 iş yeri yakılmış 28’e yakın iş yeri de kundaklanmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi önünde yapılan duyarlılık çağrısıyla başlayan tepki yürüyüşü sırasında gruplar Belediye kavşağına gelince HDP binası önüne yürümüş, HDP binasının pankartları indirildikten sonra HDP’li olduğu iddia edilen kitapevi taşlanıp yakılması sonrasında olaylar başlamıştı.

KIRŞEHİR VALİSİ DUYARLILIK ÇAĞRISI YAPMIŞTI
Çıkan olayların büyümesini engellemek amacıyla Kırşehir Valisi Necati Şentürk, panzerin üzerine Garnizon Komutanı ile birlikte çıkarak duyarlılık çağrısı yaparak, “Bizler devletin valisi ve askerleriyiz, Allah rızası için sizlerden zararsız şekilde dağılmanızı istiyorum” demişti. Olayların ardından Kırşehir’de iş yerleri yakılan esnaflar, birliktelik veren mesajlar yazılı pankartları dükkanlarına asarken tepki yürüyüşünü organize eden sendika temsilcileri tarafından basın toplantısı düzenlenerek yaptıkları açıklamada şöyle denilmişti:
“Ülkü Ocakları Genel Merkezi ‘Teröre Lanet Mitingi’ düzenlemeye karar vermiş, bu anlamda Türkiye’nin her yerinde miting düzenlenmesi kararı alınmıştır. Bu manada bizim aynı kurumları paylaştığımız milli hassasiyeti olan sendikalar yapılan yürüyüşe destek vermiştir. Planlanan şekilde program başlamış fakat bizim inisiyatifimizde olmadan bizim bilgi ve arzumuz dışında gruplar istenilmeyen bir yöne çekilmiştir.”
Kırşehir’de meydana gelen olaylarla ilgili ihmali olduğu iddia edilen Emniyet görevlileri hakkında da ön inceleme başlatılmıştı. 

Yaşanan olaylar sonrasında tutuklu ve tutuksuz yargılanan 59 sanığın 15’inde ve 18 Aralık tarihlerinde hakim karşısına çıkmaları bekleniyor. 

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.